תואר שני בהנדסת בניין

לימודי תואר שני בהנדסת בניין מאפשרים להעמיק ובנוסף להרחיב את המיומנויות שנרכשו במהלך התואר הראשון. ללימודי התואר השני מתקבלים בוגרי תואר ראשון מתחומים הנדסיים ומשטחי לימוד קרובים, בהתאם לאופי תכנית הלימוד והגדרותיה. בדומה לתואר הראשון, גם תואר שני שמציע התמחות בהנדסת בניין מחולק למסלולי התמחות, לפי סוגי ההתמחויות השונים הנכללים תחת תחום הנדסת הבניין. עם זאת בתואר השני ההתמחויות שונות מעט והחלוקה מתרחבת לתחומים נוספים.

תואר שני מספק למהנדסים המיומנים שכבר מנוסים בעבודה את האפשרות להתרחב לתחומי ידע חדשים או להעמיק את ידיעותיהם בשטח התמחותם. למהנדסים טריים, מאפשרים לימודי התואר השני להמשיך ישירות לתואר מאסטר (מוסמך במדעים עם התמחות בהנדסת בניין) כדי לחקור וסוגיה המעניינת אותם.

לימודי תואר שני בהנדסת בניין – M.Sc

לימודי הנדסת בניין לתואר שני מספקים את הכלים, ההכשרה, ההכוונה והפרקטיקה הנדרשת למהנדסים להפוך למומחים. הדגש בתואר השני הוא על ידע, טכנולוגיות, שיטות עבודה ותורות מתקדמות בכל אחד מהתחומים של הנדסת בניין שקיימים בתואר הראשון, ובנוסף להם כמה תחומי התמחות ייחודיים, שמשתנים מתכנית לתכנית.

לימודי המשך בהנדסת בניין מתבצעים בעיקר באוניברסיטאות ובמספר מצומצם מאוד של מכללות. כל תוכנית לימודים מתייחדת בתחומי התמחות, דגשים ויתרונות משלה. תוכניות הלימוד נכתבות על ידי אנשי סגל בכירים, דוקטורים ופרופסורים, שמלווים את הסטודנטים בלימודיהם.

למעוניינים להמשיך ללימודי תואר שני, כדאי לקרוא על תנאי הקבלה, מסלולי ההתמחות ותוכניות הלימוד השונות.

מוסדות לימודים

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב